Két irdatlan várakozás övezte sci-fi-projekt várakozik a 2013. utáni mozikínálatban. Borítékolható klasszikusokról beszélünk. Az Interstellar 2014 novemberében érkezik, míg a Disney-féle Episode VII.-t egyelőre 2015. nyarára prognosztizálják.
Még nagyon az elején tart mindkét tervezet: a rendező személye (Christopher Nolan, illetve J. J. Abrams) már biztos, de az aktorgárda még nem teljes, és a végleges büdzséösszeg is függőben van. Annyi bizonyos, hogy az Intersellarnál két stúdió (a Paramount és a WB) állja majd közösen a költségvetést, és illetve osztja meg a terjesztés feladatát.
Ha így támpont nélkül kellene választanom (mondjuk ha pisztolyt tartanának a halántékomhoz), az Interstellar-ra tenném a voksomat. Christopher Nolan köztudottan a kedvenc rendezőm, filmes vállalásait mindig az új témák és új ötletek keresése jellemzi. A TDKTrilógia zárásában az ellentábor szerint fukarkodott az új ötletekkel, és egyáltalán nem hatott kiszámíthatatlannak, kuriózumnak. Befizetek arra, hogy akárcsak feleannyian megismételnék-e ezt az Interstellar kapcsán.
Eddig még nem beszéltem blogkörben a tavaly robbant hírről, miszerint a Star Wars gazdát cserélt. Talán az eddigi legszokalanabb újdonságaként éltem meg, hogy a Lucastarts-on és a saga jogain Lucas túladott 4 milliárd $-ért. Azt ugyan sejtettem, hogy már A Sith-ek bosszúja óta nem hoz akkora hasznot a saját alapítású cége, de hogy a Walt Disney Pictures vásárolja meg, arra végképp nem számítottam, sokakkal együtt.
A jelek szerint az ok, amiért a nagyobb hányada üdvözölte a hírt, a prequel-részek okozta csalódottság volt.
Jöttek: a saját hype-jába fulladt I., a Proto-Alkonyat-románcos II. és a potenciálja-feléig-felnövő III. epizód... legvégül pedig az animációs sorozatok a Clone-háborúk idejéből. Lucas sokak szemében - köztük az enyémben is - lerombolta az eredeti trilógia nimbuszát, amikor megrendezte a 2000-es években a prequel-okat. Egyelőre a Disney koncepciójáról még alig tudni bármit is. A rajongók azonban optimisták, egyelőre friss légáramlatnak tekintik a "Star Wars-t, Lucas nélkül".
A rendezőválasztás mindenesetre helyén van: J. J. Abrams a Star Trek-reboot-tal jól szerepelt, és az 'Into Darkness előzetesei is bíztatónak tűnik eddig. A két űrlegenda közti versengést azelőtt sem méltattam figyelemre. Viszont azt borzasztóan sajnálom, hogy Abrams a majdani 3. rész rovására pártolt át a Star Wars-hoz - erősítve a gyakorlatot, hogy mindegyik direktor legfeljebb 2 Trek-felvonást vezényel le. (Érdekes, hogy a Star Trek-univerzum egyik érintett témája, a téridőben való utazás lesz az Interstellar alapelmélete, amire a mű egész világképe épülni fog.)
Minél több ember véleményére lennék kíváncsi a kommentekben:
- milyen esélyeket láttok a 3. Star Wars-trilógiának,
- milyen irányt, szabályokat kövessenek a Disney-nél a saga kapcsán,
- mi várható a Nolan-féle csillagutazástól,
- kik lennének jó szereplőválasztások (Michael Caine kedvenc színészeim egyike, de most az egyszer Nolan kihagyhatná őt),